Co to jest H₂O₂? | Nowe dermokosmetyki Pharmaceris T z nadtlenkiem wodoru

Witajcie!

W linii Pharmaceris T, przeznaczonej do skóry trądzikowej, powstały 2 nowe produkty z nadtlenkiem wodoru H₂O₂ czyli niczym innym jak wodą utlenioną.

Antybakteryjne, przeciwzapalne oraz wspomagające gojenie działanie H₂O₂   znane jest już od wielu lat. Stąd też wykorzystanie tej substancji w kosmetykach przeciwtrądzikowych.


Pharmaceris T
MEDI ACNE-CREAM - Krem przeciwtrądzikowy na zmiany mikrozapalne na noc - H₂O₂ 1%

Pojemność: 30 ml; Cena: 52,90 zł

WSKAZANIA:
Preparat polecany do codziennej pielęgnacji skóry trądzikowej w celu zapobiegania, kontroli i zmniejszania zmian mikrozaplanych typowych w przebiegu trądziku krostkowo-grudkowego. Rekomendowany dla osób z nadmiernym przetłuszczaniem i łojotokiem.

DZIAŁANIE:
Preparat zawiera intensywną formułę H2O2 w stężeniu 1% wykazując celowane działanie molekularne na zmiany trądzikowe. Czynnik aktywny o wysokiej skuteczności antybakteryjnej działa bezpośrednio na szczepy bakterii Propionibacterium acnes odpowiedzialne za powstawanie zmian trądzikowych o charakterze zapalnym. Wykazuje skuteczne działanie ukierunkowane na niwelowanie patogennych bakterii i ich namnażanie. Wnika głęboko w ujścia gruczołów łojowych, zmniejszając ilość porfiryn – wydzieliny bakterii beztlenowych odpowiedzianych za tworzenie się zmian trądzikowych. Krem efektywnie zmniejsza nasilenie istniejących zmian oraz zapobiega powstawaniu nowych niedoskonałości, podskórnych krost oraz nierówności. Łagodzi zaczerwienienia. Preparat niekomedogenny.

SKUTECZNOŚĆ POTWIERDZONA W BADANIACH NA SKÓRZE TRĄDZIKOWEJ O CHARAKTERZE KROSTKOWO-GRUDKOWYM*:
- spadek liczby krost o 63%*
- spadek liczby grudek o 24%*
- zmniejszenie liczby porfiryn o 18%**
- zmniejszenie liczby nierówności o 22%**
- zmniejszenie liczby porów o 16%*
- zmniejszenie zaczerwienienia o 29%**

* Kliniczna ocena stanu skóry przez dermatologa po 7 dniach stosowania.
** Badania aparaturowe bioinstrumentalne.

SPOSÓB UŻYCIA:
Krem stosować codziennie wieczorem na oczyszczoną i osuszoną skórę twarzy. Na dzień stosować krem Pharmaceris T z filtrem SPF 30 SEBO-MOISTATIC lub SPF 20 SEBOSTATIC DZIEŃ.

Przejściowe pieczenie oraz zabarwienie masy na biało w kontakcie ze skórą, jest dowodem działania i naturalną właściwością preparatu. Uwaga: Zawiera nadtlenek wodoru. Unikać kontaktu z oczami. W przypadku dostania się preparatu do oczu natychmiast zmyć wodą.

Rodzaj skóry: mieszana; trądzikowa; tłusta
Działanie : antybakteryjne; łagodzi zaczerwienienia; zwęża pory; przeciwtrądzikowe
Stosowanie : na noc
Wiek : od 13 roku życia
Składniki aktywne:


Pharmaceris T
MEDI ACNE-POINTGEL - Żel punktowy na miejscowe zmiany mikrozapalne - H₂O₂ 2%  

Pojemność: 10 ml; Cena: 28,90 zł

WSKAZANIA:
Preparat przeznaczony do miejscowego stosowania bezpośrednio na zmiany trądzikowe (wykwity podskórne, krosty, grudki) w celu natychmiastowego działania przeciwtrądzikowego.

DZIAŁANIE:
Preparat zawiera stężoną 2% formułę H2O2 oraz kwas salicylowy. Wykazuje natychmiastowe celowane działanie molekularne na zmiany trądzikowe. Skutecznie przyspiesza ustępowanie istniejących zmian trądzikowych, zmniejsza ich wielkość oraz widoczność. Zapobiega rozwojowi szpecących niedoskonałości. Działa kojąco i łagodząco, zmniejszając zaczerwienienia oraz wspomaga proces regeneracji skóry.

SKUTECZNOŚĆ POTWIERDZONA W BADANIACH NA SKÓRZE TRĄDZIKOWEJ*:
- spadek liczby krost o 72%*
- spadek liczby grudek o 46%*
- zmniejszenie liczby porfiryn o 19% w ciągu 48h**
- spadek widoczności zmian trądzikowych o 40%*

* Kliniczna ocena stanu skóry przez dermatologa po 7 dniach stosowania.
** Badania aparaturowe bioinstrumentalne.

SPOSÓB UŻYCIA:
Żel stosować miejscowo na zmiany trądzikowe 2 razy dziennie do ustąpienia objawów. W fazie zaostrzenia zmian 3-4 razy dziennie przez 2 dni.

Przejściowe pieczenie oraz zabarwienie masy na biało w kontakcie ze skórą, jest dowodem działania i naturalną właściwością preparatu. Uwaga: Zawiera nadtlenek wodoru. Unikać kontaktu z oczami. W przypadku dostania się preparatu do oczu natychmiast zmyć wodą.

Rodzaj skóry : mieszana; trądzikowa; łojotokowa; tłusta
Działanie : kryjące; regenerujące; łagodzi podrażnienia; łagodzi zaczerwienienia; przeciwtrądzikowe
Stosowanie : 2 razy dziennie
Wiek : od 13 roku życia
Składniki aktywne


Macie problemy z trądzikiem?
Ja niestety tak - cierpię na trądzik osób dorosłych zlokalizowany w okolicach brody.
Na pewno się skuszę na żel punktowy.

Pozdrawiam,
Anna | Kosmetykoholizm

1 komentarz:

  1. Dermokosmetyki to świetna sprawa, od kiedy ich używam, moja cera wygląda znacznie lepiej i za żadne skarby nie zamieniłabym je na kosmetyki z Rossmana czy innej popularnej sieciówki. Swoje kupowałam dotychczas przez internet (cosmedica.pl), ale ostatnio mam to szczęście, że u mnie w mieście, w Łowiczu, na ulicy Zduńskiej otworzyli ich siedzibę, więc będę mogła tam w każdej chwili podskoczyć i uzupełnić ewentualne braki. Kupowałaś coś kiedyś od nich? Mają wiele super marek w swojej ofercie, dodatkowo w odpowiednich do jakości cenach.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kosmetykoholizm - Media , Blogger