Pharmaceris Emotopic | Dermokosmetyki z emolientami do skóry suchej, atopowej
Witajcie Kochani!


Dzisiaj chciałam Wam pokazać najnowszą serię Pharmaceris - EMOTOPIC.
Jest to najbardziej interesująca mnie z ostatnich nowości marek Dr Irena Eris - wiadomo - to kosmetyki, które idealnie wpisałyby się w pielęgnację Juniorka :) <3 Jego skóra nie jest atopową ale jest bardzo narażona na odleżyny oraz czynniki drażniące ( pieluchy ).to specjalistyczna, emolientowa seria dermokosmetyków przeznaczona do pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej, okresowo przesuszonej, skłonnej do łuszczenia, świądu i podrażnień, a także dla skóry z atopowym zapaleniem AZS.
Zastosowano w niej naturalne oleje o medycznej skuteczności - olej Canola i olej konopny, które wzmacniają płaszcz hydrolipidowy naskórka, zapewniając prawidłowe funkcjonowanie skóry u niemowląt od 1.dnia życia, dzieci i dorosłych.
Regularna i kompleksowa pielęgnacja emolientowa EMOTOPIC pozwala na wydłużenie okresów remisji i zapobiegania nawrotom AZS.
Produkty rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Pediatryczne od 1. dnia życia.
Bez parabenów, barwników, konserwantów, substancji zapachowych.
Produkty hipoalergiczne. Zapewniają wysoki stopień tolerancji.
Receptury opracowane i przebadane dermatologicznie i klinicznie pod nadzorem dermatologów dziecięcych.

Seria składa się z 7 produktów, a dwa z nich będą dostępne w 2 pojemnościach.
Pharmaceris EMOTOPIC
Emulsja do codziennej kąpieli

Pojemność: 200 ml  / 400 ml ; Cena : 26,80 zł / 42,90 zł

WSKAZANIA:
Polecana dla skóry wrażliwej, suchej, szorstkiej, z tendencją do swędzenia, podrażnień oraz rozwoju alergii kontaktowych. Do stosowania również profilaktycznie, dla zdrowej skóry, w celu zapobiegania suchości oraz zminimalizowania ryzyka powstawania, nasilenia i nawrotów objawów atopowego zapalenia skóry. Bez ograniczeń wiekowych. Nie wymaga stosowania dodatkowego środka myjącego.

DZIAŁANIE:
Preparat przeznaczony do codziennych kąpieli emoliencyjnych. W połączeniu z wodą, tworzy delikatną, mleczną, nawilżającą emulsję myjącą. Skutecznie oczyszcza ciało z zanieczyszczeń, nie naruszając płaszcza hydrolipidowego skóry. Bogata formuła emulsji, oparta na unikalnym połączeniu oleju konopnego i oleju canola, wykazuje wysoką skuteczność w pielęgnacji skóry suchej i skłonnej do odczynów alergicznych. Naturalne oleje uzupełniają niedobory lipidów oraz przywracają prawidłową spoistość naskórka. Zapobiegają nadmiernej transepidermalnej utracie wody z naskórka (TEWL), zapewniając długotrwały efekt nawilżenia i natłuszczenia skóry. Emulsja koi i łagodzi podrażnienia, eliminując uczucie dyskomfortu napiętej, suchej i swędzącej skóry. Wzmacnia jej płaszcz hydrolipidowy, zmniejszając podatność na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych oraz ryzyko powstawania podrażnień oraz nasilenia  objawów AZS.

SPOSÓB UŻYCIA:
NOWORODKI I NIEMOWLĘTA do 6 m.ż.: do wypełnionej wodą dziecięcej wanienki wlać 1-2 nakrętki emulsji. Temperatura wody powinna wynosić około 37°C. Delikatnie umyć ciało i główkę dziecka. Skórę delikatnie osuszyć ręcznikiem, unikając pocierania. Podczas kąpieli należy zachować ostrożność ponieważ preparat pozostawia na powierzchni wanienki śliską powłokę.
DZIECI I DOROŚLI: do wypełnionej wodą standardowej wanny wlać 4 nakrętki emulsji. Pozostałe instrukcje jak powyżej.Bez wody, detergentów, parabenów,  barwników, konserwantów, substancji zapachowych, SLS, SLES, mydła.
 
Obszar pielęgnacji  : ciało
Rodzaj skóry : sucha; wrażliwa; skłonna do przesuszenia; bardzo sucha; z cechami atopowymi; skłonna do szorstkości; skłonna do podrażnień i atopii.
Działanie : oczyszczające; kojące; łagodzi podrażnienia; wzmacnia barierę ochronną skóry; zapobiega TEWL; uzupełnia niedobory lipidów.
Stosowanie : codziennie.
Wiek : bez względu na wiek; od 1 dnia życia.


Pharmaceris EMOTOPIC
Kremowy żel myjący do codziennej pielęgnacji ciała pod prysznic  

Pojemność : 400 ml ; Cena : 38,90 zł

WSKAZANIA:
Delikatna niepieniąca się formuła, polecana do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej, przesuszonej, szorstkiej, ze skłonnością do podrażnień, świądu i pieczenia. Do stosowania również profilaktycznie, dla zdrowej skóry, w celu zapobiegania suchości oraz zminimalizowania ryzyka powstawania, nasilenia i nawrotów objawów atopowego zapalenia skóry. Bez ograniczeń wiekowych. Nie wymaga stosowania dodatkowego środka myjącego.

DZIAŁANIE:
Żel do mycia ciała na bazie aktywnych emolientów, delikatnie oczyszcza skórę, pozostawiając ją intensywnie nawilżoną, gładką i miękką w dotyku. Wyjątkowo delikatna, biozgodna z fizjologicznym pH skóry, baza myjąca nie narusza jej ochronnej bariery hydrolipidowej. Zapobiega nadmiernemu wysuszeniu i łuszczeniu się naskórka. Olej canola, ze względu na swoje unikalne właściwości odżywcze i łagodzące, pomaga w przywróceniu naturalnej, fizjologicznej równowagi skóry. W połączeniu z olejem konopnym, bogatym w NNKT (niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe) – kwas linolowy i -linolenowy o właściwościach natłuszczających, wykazują wysoką skuteczność w pielęgnacji skóry suchej i atopowej, przywracając jej komfort i niwelując napięcie i szorstkość. Żel zawiera regenerującą naskórek witaminę E, która zapewniając właściwe natłuszczenie i odżywienie naskórka, odbudowuje naturalną barierę hydrolipidową skóry, chroniąc ją przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.

SPOSÓB UŻYCIA:
NOWORODKI I NIEMOWLĘTA do 6 m.ż.: do wypełnionej wodą dziecięcej wanienki dodać kilka doz (2-3) żelu, następnie wymieszać wodę ręką. Temperatura wody powinna wynosić około 37°C. Delikatnie umyć ciało i główkę dziecka. Skórę delikatnie osuszyć ręcznikiem, unikając pocierania.
DZIECI I DOROŚLI: Niewielką ilość żelu nałożyć na skórę i delikatnie rozprowadzić na jej powierzchni. Następnie spłukać wodą i osuszyć ciało ręcznikiem, unikając pocierania.

Bez parabenów,  barwników, ALERGENÓW, substancji zapachowych, SLS, SLES, mydła.

Obszar pielęgnacji : ciało
Rodzaj skóry : sucha; wrażliwa; skłonna do przesuszenia; bardzo sucha; z cechami atopowymi; skłonna do szorstkości; skłonna do podrażnień i atopii.
Działanie : oczyszczające; odżywcze; natłuszczające; kojące; łagodzi podrażnienia; wzmacnia barierę ochronną skóry; zapobiega TEWL; uzupełnia niedobory lipidów.
Stosowanie : codziennie.
Wiek : bez względu na wiek; od 1 dnia życia.


Pharmaceris EMOTOPIC
Krem emolientowy kojąco-zmiękczający do ciała

Pojemność : 200 ml ; Cena : 34 zł

WSKAZANIA:
Polecany do codziennej pielęgnacji i ochrony skóry suchej, wrażliwej i atopowej oraz skłonnej do podrażnień i reakcji alergicznych powstających w wyniku działania czynników zewnętrznych. Zalecany dla skóry przewlekle suchej, swędzącej, skłonnej do nadmiernego łuszczenia, rogowacenia oraz mikrouszkodzeń. Rekomendowany dla dzieci i dorosłych z atopowym zapaleniem skóry (AZS), wypryskiem atopowym, bez ograniczeń wiekowych. Wskazany w trakcie i po leczeniu farmakologicznym, jako preparat przyspieszający odnowę skóry między cyklami zewnętrznej terapii sterydowej.

DZIAŁANIE:
Bogata konsystencja kremu, o silnych właściwościach natłuszczająco-zmiękczających, wspomaga proces dogłębnego nawilżenia i odnowy skóry w okresie nasilonych zmian: znacznego wysuszenia, łuszczenia, rogowacenia i mikrouszkodzeń naskórka. Tworzy na powierzchni skóry warstwę ochronną zabezpieczającą przed nasileniem się ww. objawów oraz ich nawrotom. Zapobiega podrażnieniom, zaczerwienieniom, świądowi oraz pieczeniu skóry. Kompilacja odżywczego oleju canola, o silnym działaniu łagodzącym podrażnienia, z natłuszczającym olejem konopnym, znanym ze swych właściwości wyciszających świąd, pieczenie i stany zapalne skóry, wykazuje medyczną skuteczność w pielęgnacji skóry chronicznie suchej i atopowej. Przywraca komfort napiętej, szorstkiej i podrażnionej skórze. Balsam redukuje łuszczenie naskórka i zmniejsza objawy suchości, wygładzając powierzchnię skóry. Lipidy naśladujące składem i strukturą naturalny płaszcz hydrolipidowy skóry, wraz z olejem awokado i witaminą E, dostarczają skórze niezbędnych substancji
odżywczych, wyraźnie zmiękczając naskórek.

SPOSÓB UŻYCIA:
Nanieść balsam na oczyszczoną i osuszoną skórę ciała. Do codziennego stosowania, 1-2 razy dziennie.

Obszar pielęgnacji : ciało.
Rodzaj skóry : sucha; skłonna do podrażnień; wrażliwa; bardzo sucha; skłonna do łuszczenia się; skłonna do szorstkości.
Działanie : nawilżające; wygładzające; zmiękczające; odżywcze; natłuszczające; kojące; łagodzi podrażnienia; wzmacnia barierę ochronną skóry; zmniejszające skłonność do łuszczenia się; zmniejszające szorstkość skóry; zmniejszające świąd skóry.
Stosowanie : codziennie.
Wiek : bez względu na wiek; od 1 dnia życia.


Pharmaceris EMOTOPIC
Specjalny krem natłuszczający do twarzy i ciała

Pojemność : 75 ml ; Cena : 28 zł

WSKAZANIA:
Polecany do codziennej pielęgnacji i ochrony skóry suchej, wrażliwej i atopowej oraz skłonnej do podrażnień i reakcji alergicznych powstających w wyniku działania czynników zewnętrznych. Zalecany dla skóry przewlekle suchej, swędzącej, skłonnej do nadmiernego łuszczenia, rogowacenia oraz mikrouszkodzeń. Rekomendowany dla dzieci i dorosłych zatopowym zapaleniem skóry (AZS), wypryskiem atopowym, bez ograniczeń wiekowych. Wskazany w trakcie i po leczeniu farmakologicznym, jako preparat przyspieszający odnowę skóry między cyklami zewnętrznej terapii sterydowej.

DZIAŁANIE:
Bogata konsystencja kremu, o silnych właściwościach natłuszczająco-zmiękczających, wspomaga proces dogłębnego nawilżenia i odnowy skóry w okresie nasilonych zmian: znacznego wysuszenia, łuszczenia, rogowacenia i mikrouszkodzeń naskórka. Tworzy na powierzchni skóry warstwę ochronną zabezpieczającą przed nasileniem się ww. objawów oraz ich nawrotom. Zapobiega podrażnieniom, zaczerwienieniom, świądowi oraz pieczeniu skóry. Kompilacja odżywczego oleju canola, o silnym działaniu łagodzącym podrażnienia, z natłuszczającym olejem konopnym, znanym ze swych właściwości wyciszających świąd, pieczenie i stany zapalne skóry, wykazuje medyczną skuteczność w pielęgnacji skóry chronicznie suchej i atopowej.
Przywraca komfort napiętej, szorstkiej i podrażnionej skórze. Balsam redukuje łuszczenie naskórka i zmniejsza objawy suchości, wygładzając powierzchnię skóry. Lipidy naśladujące składem i strukturą naturalny płaszcz hydrolipidowy skóry, wraz z olejem awokado i witaminą E, dostarczają skórze niezbędnych substancji odżywczych, wyraźnie zmiękczając naskórek.

SPOSÓB UŻYCIA:
Nanieść balsam na oczyszczoną i osuszoną skórę ciała. Do codziennego stosowania, 1-2 razy dziennie.
 
Obszar pielęgnacji : twarz , ciało
Rodzaj skóry : skłonna do podrażnień; wrażliwa; bardzo sucha; skłonna do zaczerwienień; skłonna do szorstkości.
Działanie : nawilżające; wygładzające; regenerujące; zmiękczające; odżywcze; natłuszczające; kojące; łagodzi podrażnienia; wzmacnia barierę ochronną skóry; zmniejszające skłonność do łuszczenia się; zmniejszające szorstkość skóry; zmniejszające świąd skóry.
Stosowanie : codziennie; kilka razy dziennie.
Wiek : bez względu na wiek; od 1 dnia życia.


Pharmaceris EMOTOPIC
Emolientowy krem barierowy do twarzy i ciała

Pojemność : 75 ml ; Cena : 26,90 zł

WSKAZANIA:
Polecany do codziennej pielęgnacji wrażliwej, suchej, bardzo suchej oraz skłonnej do podrażnień i reakcji alergicznych skóry twarzy i ciała. Zalecany również do ochrony skóry przed czynnikami zewnętrznymi (mróz, wiatr, suche powietrze, substancje drażniące), na skutek których skóra staje się szorstka, podrażniona, łatwo ulega mikrouszkodzeniom lub objawia się wypryskiem kontaktowym (w okolicach rąk, łokci, twarzy, kolan). Do stosowania również profilaktycznie, dla zdrowej skóry, w celu zapobiegania suchości oraz zminimalizowania ryzyka powstania, nasilenia i nawrotów objawów atopowego zapalenia skóry. Bez ograniczeń wiekowych.

DZIAŁANIE:
Krem dostarcza skórze deficytowe ceramidy i lipidy, zapewniając optymalne nawilżenie, natłuszczenie i wygładzenie naskórka. Pozostawia na skórze spoistą, lipidową warstwę ochronną, zabezpieczając ją przed czynnikami zewnętrznymi oraz zapobiegając szorstkości i mikrouszkodzeniom naskórka. Olej canola, szybko i skutecznie minimalizuje objawy podrażnień i miejscowych zmian kontaktowych, wyraźnie poprawiając stan skóry. Połączenie z olejem konopnym, zapewnia wysoką skuteczność w regeneracji naskórka, przyspieszając proces jego odnowy. Wysoka zawartość lipidów, skutecznie odbudowuje barierowe funkcje skóry, zapobiegając nadmiernej utracie wody. Emolientową formułę uzupełnia hialuronian sodu, który pozwala na odtworzenie odpowiedniego poziomu nawilżenia w naskórku, również podczas jego skrajnego wysuszenia.

SPOSÓB UŻYCIA:
Krem stosować kilka razy dziennie (od 1 do 3), w zależności od stopnia suchości skóry, na oczyszczoną i osuszoną skórę twarzy i ciała.

Obszar pielęgnacji : twarz , ciało , dłonie
Rodzaj skóry : sucha; skłonna do podrażnień; wrażliwa; bardzo sucha.
Działanie : nawilżające; wygładzające; regenerujące; ochronne; odżywcze; natłuszczające; łagodzi podrażnienia; wzmacnia barierę ochronną skóry; zmniejszające szorstkość skóry.
Stosowanie : codziennie; kilka razy dziennie.
Wiek : bez względu na wiek; od 1 dnia życia.


Pharmaceris EMOTOPIC
Preparat 3 w 1 Intensywnie natłuszczający do ciała

Pojemność : 400 ml ; Cena : 52 zł

WSKAZANIA:
Polecany do codziennej pielęgnacji skóry chronicznie suchej i atopowej. Rekomendowany przy dolegliwościach skóry suchej i różnych postaciach egzemy: atopowej, kontaktowej, alergicznej, łuszczycy, a także dla skóry z nasilającym się świądem. Bez ograniczeń wiekowych. Zalecany jako preparat pielęgnacyjny u pacjentów w trakcie i po zakończonym leczeniu dermatologicznym, np. podczas miejscowej terapii sterydowej, w celu zapobiegania nawrotom nadmiernej suchości i AZS.

DZIAŁANIE:
Unikalny na rynku preparat o 3 zastosowaniach (kąpiel, natłuszczanie, mycie ciała) reguluje procesy odnowy naskórka, zmniejszając jego nadmierne łuszczenie. Wysoka, 18% zawartość lipidów i 32% zawartość emolientów, uzupełnia deficyty lipidów w cemencie międzykomórkowym, wzmacniając i zapewniając prawidłową fizjologiczną spoistość naskórka. Właściwości kojące i przeciwświądowe zapewnia olej canola oraz olej konopny, które wykazują medyczną skuteczność w pielęgnacji chronicznej suchości i atopowego zapalenia skóry (AZS), umożliwiając wydłużenie okresu remisji zmian. Szybko się wchłania, nie pozostawiając na skórze lepkiej warstwy.

DO STOSOWANIA JAKO:
1/ Emulsja do kąpieli DLA NOWORODKÓW, NIEMOWLĄT, DZIECI I DOROSŁYCH.
Rozpuścić 1-2 łyżki preparatu w szklance gorącej wody. Mieszać, aż do uzyskania mlecznej konsystencji. Emulsję wystudzić i dodać do kąpieli. Po kąpieli ciało osuszyć delikatnie ręcznikiem.
2/ Preparat myjący do ciała DLA NIEMOWLĄT OD 6 MIESIĄCA ŻYCIA, DZIECI I DOROSŁYCH.
Niewielką ilość preparatu nanieść na wilgotną skórę i rozprowadzić po jej powierzchni. Następnie spłukać wodą i osuszyć ciało ręcznikiem, unikając pocierania.
3/ Preparat do natłuszczania ciała DLA NIEMOWLĄT OD 6 MIESIĄCA ŻYCIA, DZIECI I DOROSŁYCH.
Nanieść preparat na oczyszczoną i osuszoną skórę ciała. Stosować 1-2 razy dziennie.

Obszar pielęgnacji : ciało
Rodzaj skóry : sucha; bardzo sucha; z łuszczycą; w trakcie leczenia dermatologicznego.
Działanie : oczyszczające; natłuszczające; kojące; myjące; zmniejszające skłonność do łuszczenia się; zmniejszające świąd skóry.
Stosowanie : codziennie.
Wiek : bez względu na wiek; od 1 dnia życia.

 
Pharmaceris EMOTOPIC 
Balsam nawilżająco-natłuszczający do codziennej pielęgnacji ciała 

Pojemność : 190 ml / 400 ml ; Cena : 29,80 zł / 49,49 zł

WSKAZANIA:
Polecany do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej, suchej i bardzo suchej, z tendencją do przesuszenia naskórka, szorstkiej, z towarzyszącym świądem i wzmożoną reaktywnością na czynniki zewnętrzne. Do stosowania również profilaktycznie, dla zdrowej skóry, w celu zapobiegania suchości oraz zminimalizowania ryzyka nawrotu objawów i zaostrzeń atopowego zapalenia skóry. Bez ograniczeń wiekowych.

DZIAŁANIE:
Składniki emolientowe zawarte w balsamie uzupełniają cement międzykomórkowy i przywracają optymalny poziom lipidów w naskórku. Dostarczają skórze przesuszonej niezbędnych substancji odżywczych i nawilżających. Połączenie wysoce skutecznych składników (wosk z oliwek, lanolina, olej ryżowy), o właściwościach regenerujących, długotrwale nawilża i natłuszcza naskórek, tworząc barierę ochronną przeciwdziałającą przeznaskórkowej utracie wody. Balsam przywraca skórze naturalną fizjologiczną równowagę, optymalne nawilżenie i miękkość. Zmniejsza przesuszenie i łuszczenie naskórka oraz chroni przed nawracającymi objawami nasilonej suchości. Właściwości kojące i przeciwświądowe zapewniają olej canola oraz olej konopny, które wykazują wysoką skuteczność w pielęgnacji suchej skóry i atopowego zapalenia skóry (AZS). Balsam wzmacnia płaszcz hydrolipidowy, chroniąc skórę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Łagodzi podrażnienia i zmniejsza nieprzyjemne uczucie świądu i szorstkości naskórka.
Szybko się wchłania, nie pozostawiając na skórze i ubraniach tłustego filmu.

SPOSÓB UŻYCIA:
Nanieść balsam na oczyszczoną i osuszoną skórę ciała. Do codziennego stosowania, 1-2 razy dziennie.

Obszar pielęgnacji : ciało
Rodzaj skóry : sucha; skłonna do podrażnień; wrażliwa; bardzo sucha; skłonna do łuszczenia się; skłonna do szorstkości.
Działanie : nawilżające; wygładzające; regenerujące; zmiękczające; odżywcze; natłuszczające; kojące; łagodzi podrażnienia; wzmacnia barierę ochronną skóry; zmniejszające skłonność do łuszczenia się; zmniejszające szorstkość skóry; zmniejszające świąd skóry; zapobiega TEWL.
Stosowanie : codziennie.
Wiek : bez względu na wiek; od 1 dnia życia.


Wydaje się, że seria będzie świetna dla dzieci.
Dla takich łobuziaczków jak mój Juniorek powinna sprawdzić się super!

Pozdrawiam,
Anna | Kosmetykoholizm

3 komentarze:

 1. moja Maja ma AZS i pewnie prędzej czy później wypróbujemy niebieską serię Pharmaceris :p choć na prawdę wolałabym nie mieć takiej konieczności :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem...
   Jednak cóż zrobimy :(
   Ja stosuję takie kosmetyki dla Juniorka by jego skóra była w jak najlepszej kondycji.

   Usuń
 2. Czy preparat 3w1 można stosować na twarz 4miesiecznego maluszka?

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Kosmetykoholizm - Media , Blogger